Na mungo klíčcích si opravdu pochutnáte

Fazolky mungo jsou vlastně luštěninou druhově více příbuznou hrachu, než fazolím. Mohou se jíst syrové a jejich klíčky nejen, že nejsou jedovaté, ale patří k nejchutnějším. Klíčky mungo jsou vyhledávaným zdravým pokrmem již několik desítek let, poměrně často bývají v chladicích boxech velkých obchodů s potravinami, ovšem výhodnější je vypěstovat si klíčky doma. Máte totiž přehled o zdroji semen, a uvědomte si, že právě u semínek velmi záleží na certifikátu BIO, neboť v klíčcích pak nejsou obsaženy žádné zbytky chemických postřiků.

fazolky mungo

Mungo rády a ochotně klíčí a právě začátečníci si s nimi hravě poradí. Můžeme je vřele doporučit každému, kdo si chce pochutnat, a zaznamenat úspěch již při prvním klíčení. Klíčící rostlinka je šťavnatá, křupavá a kdo má raději klíčky sladší, měl by je odebrat již po třech až čtyřech dnech, kdy jsou kratší. Delší výhonky jsou naopak výrazněji pikantní. Mungo https://www.nakliceno.cz/mungo/ jsou dobrým zdrojem vitamínů (hlavně vitamínu C a provitamínu A) a dalších živin, jako jsou minerály a enzymy.

mungo klíčky

V miskách můžete klíčit více druhů současně

Nakličovací sklenice a misky se prodávají jako nápaditý technický prostředek pro usnadnění práce a efektivní výsledek. Jsou vhodné pro každého začátečníka, který záhy pochopí, že na klíčení semen opravdu nic není, stačí jen dodržet základní postup.

Především se musí semínka pravidelně proplachovat, pokud na to budete zapomínat, obalí se vrstvou slizu a následně plísně. Plísním totiž vyhovuje jak vlhko a teplo, tak především nedostatek proudění vzduchu a úbytek kyslíku.

Chcete-li misky z akrylového plastu vyzkoušet, můžete nad sebou ve třech vrstvách pro začátek vyzkoušet mungo, hrách a hnědou neloupanou čočku. Výsledek vás jistě mile překvapí, pamatujte jen, že musíte mít nakličovací nádoby mimo přímé sluneční světlo a nezapomínejte dvakrát až třikrát za den na proplachování.