Ohřeje i zakryje


V letních měsících člověk většinou teplotu vody v bazénu příliš neřeší, jelikož ta je obvykle více než dostatečná, obzvláště pak v posledních letech, kdy v tomto období panovala velká horka. Na jaře nebo z kraje podzimu se však venkovní bazény dají používat také, a to i když nepatříte zrovna k otužilcům. Zde je ale už obvykle nutné použít nějaký druh zařízení, které vodu dokáže ohřát. Většina majitelů bazénů využívá speciální ohřívače vody, které nejsou špatné a některé typy se dají dokonce koupit i za slušnou cenu, ale mají velkou spotřebu. Solární plachta je obdobně efektivní s tím rozdílem, že je daleko levnější a hlavně, nemusí se zapojovat do elektrické sítě. Napájí ji totiž sluneční paprsky.
balónky na hladině

Teplejší voda

Fakt, že solární plachta čerpá svou energii z naší hvězdy je zároveň plusem, ale také mínusem. Jakmile je pod mrakem, funguje totiž plachta o poznání hůře a její schopnost dostat vodu do adekvátní teploty je značně snížena. Ovšem i tak funguje, jen si budete muset chvíli počkat. Zlepšení funkce nedocílíte v tomto případě nedocílíte výběrem temnějších odstínů plachty. Černé typy se možná na slunci o něco více zahřejí, ale na teplotu vody to bude mít pouze minimálně či spíše nulový vliv. Chcete-li mít barvu v pestrých barvách, ale bojíte, že by kvůli tomu byla méně funkční, můžete tyto starosti hodit za hlavu.
závod v plavání

Kvalitní kryt

Krom ohřívání může solární plachta plnit ještě jednu funkci, a sice ochrannou. Pokud si pořídíte model dostatečně rozměrný na to, aby dokázala pokrýt celou vodní plochu bazénu, můžete ji používat například na noc nebo dokonce při zazimování. Díky tomu můžete výrazným způsobem zlepšit kvalitu vody v bazénu, jelikož se do ní nedostane žádné pevné smetí obvykle reprezentované klacíky, listy nebo uhynulým hmyzem. S těmito nečistotami se pak do vody dostávají i různí paraziti a další mikroorganismy, které je následně nutné složitě likvidovat chemií.

Posted in Nezařazené